Annonse
Nyheter
Narasinfrie og ferske kyllingprodukter
Vestfold Fugl lanserer en rekke nye narasinfrie og ferske kyllingprodukter, utviklet i samarbeid med Norgesgruppen og Jonas Werner Andersen.
Annonse
Det betyr at brukerne er trygge på at disse ferske kyllingproduktene brukt i maten som serveres, er fri for narasin og allergener. Jærkylling er full av smak, som følge av at fôret ansett for å være beste fôrkvalitet i Norge er kortreist fra møllene i Rogaland.
Salatkjøtt, strimlet og i biter
- Kylling salatkjøtt premium krydret: Laget av lårkjøttet, den saftigste og mest smaksrike delen av kyllingen.
- Kylling salatkjøtt premium naturellmarinert: Store saftige salatkjøttbiter, også laget av lårkjøttet. Sprøstek salatkjøttet i panne og bruk som topping i salater, supper eller i wraps.
- Kyllingfilet strimlet: Kan brukes både i wok, supper, salater og gryter.
- Kyllingfilet assortert i bit: Et rimeligere alternativ til hel kyllingfilet. Reduserer eventuelt tine-svinn. Passer til gryter, pastasalater, småretter og andre retter hvor det er ønskelig med litt større biter.
Kalkyle- og porsjonstilpassede produkter
- Kyllingbryst med skinn 175185g: Stekes i panne med skinnsiden ned.
- Kyllingfilet 200220g: Et kjent produkt, nå også garantert helt ferskt og narasinfritt.
- Kyllinglår 250g: Passer perfekt som et porsjonslår. Kan krydres, marineres, confiteres alt etter egen smak.
- Kyllinglår grillet 180g: Et så vektspesifikt produkt at kalkylen holder hver gang! Passer til enkle, gode lunsjer, på buffeer eller til tapas.