Nyheter

Mills åpner tidenes julekakeutstilling

Mandag 5. desember åpnes Julebakeriet i Stortingsgata i Oslo. Som i fjor vil bakeriet holdes åpent en hel uke, og nytt av året er en egen julekakeutstilling med alle de kjente julekakesortene vi har i Norge – hele 57 sorter til sammen!

Publisert Sist oppdatert

Undersøkelser viser at julekaker faktisk bare blir viktigere og viktigere for julestemningen vår. Julekaker er en del av vår kulturarv, selv om noen av kakene faktisk er yngre i norsk sammenheng enn vi skulle tro, sier Joakim Antonsen som er markedssjef for Melange og leder for Julebakeriet i Stortingsgata.

For oss har det vært utrolig spennende å jobbe ut denne utstillingen. Vi ser at det er mange lokale variasjoner av de de ulike kakene, og kanskje er det nye tradisjoner som også fortjener å komme med? Vi ønsker oss selvfølgelig innspill på alt, og håper på et engasjement for julekakene både i lokalene i Stortingsgata og på nettsidene våre.

På julebakeriet.no vil man også kunne lese om julekakene. Kanskje finner du en ny favoritt blant de 57 ulike sortene.

Utstillingen av julekakene åpnes mandag 5. desember klokken 12.00.

Powered by Labrador CMS