KBS

På torsdag lanserte Max Burger sin helt nye meny: Grand Deluxe Korean BBQ.

Max lanserer ny burger

Målet med den nye burgeren Grand Deluxe Korean BBQ har vært å fremheve de friske, fyldige og litt krydrede smakene som har blitt stadig mer populær over hele verden.

Publisert Sist oppdatert

Max’ nye burger har hentet inspirasjon fra asiatiske grillmiddager med krydder og smaker fra koreansk BBQ-saus og fersk koriander. Den nye burgeren serveres med Korean BBQ-saus, fersk koriander, friterte løkringer, kremaktig cheddarost, sprø isbergsalat, mild majones og sylteagurker på et Friscobrød. Enten med norsk storfekjøtt, halloumi, Delifresh Plant Beef eller Spicy Chicken.

– Koreansk grill er en trend som har blitt mer og mer populær, og derfor syntes jeg der var en selvfølge å ta frem en burger med en lignende smakssensasjon. I det koreanske kjøkkenet arbeider man mye med fermentering, og da er det lett for at de salte eller tamme smakene tar over. Jeg synes vi har funnet en flott smaksbalanse i kombinasjonen av den fyldige BBQ-sausen sammen med sprøheten fra sylteagurkene og løkringene, og med et «touch» av fersk koriander, sier sjefskokk Jonas Mårtensson hos Max i en pressemelding.

Sammen med den nye burgeren kommer Luksusshake-smakene Banana Fudge og Multe tilbake. Alle rettene vil være tilgjengelige på alle Max’ spisesteder mellom 19. august og 20. oktober.

Powered by Labrador CMS