Nyheter

Lærer barn om sjømat

I dag får elevene på Geitmyra matkultursenter for barn undervisning om sjømat av selveste fiskeriministeren!

Publisert Sist oppdatert

Statsråden er på besøk på matkultursenteret for å høre om arbeidet for å gjøre barn og unge begeistret for verdens beste sjømat. Elisabeth Aspaker vil sammen med statssekretær Cecilie Bræin-Karlsen fra Helsedepartementet også møte elever som har undervisning og denne mandagen er det 6. klasse fra Årvoll skole. Statsråden vil være med og undervise elevene om fisk og sjømat.

- Det er masse fordommer rundt barn og sjømat, men hos oss er sjømaten noe av det barna digger mest, sier faglig ansvarlig Andreas Viestad.

- Vi gleder oss til å vise hvordan vi forener matglede, folkehelse og en av de viktigste spiselige ressursene vi har her i landet.

(Pressemelding.)

Powered by Labrador CMS