Nyheter

Taxfree-ordningen fortsetter som før etter at regjeringen i sin stortingsmelding legger opp til at selvfinansieringsmodellen for Avinor skal fortsette som før. Avinor henter rundt en firedel av sine inntekter fra taxfree. Illustrasjonsfoto: Berit Roald, NTB

Ingen Freia-boikott hos taxfree-gigant i Norge

Taxfree-selskapet Travel Retail Norway opplyser at de ikke har planer om å boikotte Freia.

Publisert Sist oppdatert

­Det opplyser viseadministrerende direktør Haakon Dagestad i Travel Retail Norway (TRN) til Flysmart24 og Kampanje.

– Vi beholder leverandørene gitt det vi vet i dag. Det betyr at det ikke blir noen salgs-stans av Freias produkter hos oss nå, sier Dagestad til Flysmart24.

Dagestad forteller at TRN har hatt tett kontakt med Freias eierselskap Mondelez. Det er blant annet informasjon fra denne kontakten som har gjort at TRN avstår fra boikott.

Freia er en av de store leverandørene av sjokolade og søtsaker til taxfreebutikkene på flyplassene i Norge.

(©NTB)

Powered by Labrador CMS