


Nyheter
– Hattings gode og varierte utvalg av smakfulle, glutenfrie produkter gjør det enkelt å leve uten gluten – både som gjest hos andre og hjemme hos seg selv, begrunner cøliakiforeningen.
De representerer 10.000 nordmenn som ikke kan spise gluten.
Juryen trekker særlig frem god merking og distribusjon av gode, grove og sunne glutenfrie produkter som avgjørende for utmerkelsen.
«Hatting har gjennom de senere årene lansert velsmakende glutenfrie brødprodukter med god konsistens til ulik bruk. Sortimentet øker stadig, og de har fokus på at de grove produktene virkelig er grove og sunne», begrunner foreningen.
Markedssjef for Hatting, Elin Renbjør, er glad for at relanseringen og utvidelsen av Hatting Glutenfri høsten 2022 er blitt lagt merke til.
– Vi har hatt en stor satsning på glutenfrie produkter og det er veldig hyggelig at de nye produktene er tatt så godt imot av forbrukerne. Det gir ytterligere motivasjon til å jobbe videre for at alle kan få «nybaktfølelsen» – også om man ikke tåler gluten, sier Renbjør i en pressemelding.
Norsk cøliakiforening har delt ut prisen «Årets glutenfrie bedrift» hvert år siden 2012 for å stimulere til et godt glutenfritt tilbud i markedet. Prisen deles ut i kategoriene produsent, konditori og serveringssted. I kategoriene konditori og serveringssted tas det utgangspunkt i nominasjoner fra medlemmer og andre, mens i kategorien produsent nominerer bedriftene seg selv.